Araç Kiralama

Filo Kiralama

Operasyonel araç kiralama başka bir deyiş ile filo araç kiralama şirketlerin tıpkı personel taşımacılığını dışarıdan sağladığı gibi personelin araç ihtiyacını da dışarıdan sağlamasıdır.

Araç kiralamanın firmalara olan başlıca avantajlarını düşünürsek kiralamanın şirketlere olan katkısını anlayabiliriz.

UZUN DÖNEM (FİLO) ARAÇ KİRALAMA AVANTAJLARI

Firma aracı satın almak yerine kiraladığı takdirde;

Satın almak için ödenecek nakit, kredi dahi kullanılsa peşinat şirketin toplu para çıkışına neden olur. Bu hizmeti kiralama olarak düşünürse yüklü miktarlarda nakdi sermayesinde tutmuş olur.

Araç satın alınmadığından şirketin kredi imkânlarını etkilemez.

Şirket satın almayı düşündüğü araçların 2. el değeri, periyodik bakımları sigortaları ve vergileri gibi giderleri düşünmez, bunları takip etmek için ekstra birim kurmaz ve harcama yapmaz.

Sabit aylık ödemeler sayesinde giderler düzenli takip edilebilir.

Firma satın aldığı aracın yakıt faturalarının giderlerinin tamamını masraf gösteremezken kiraladığı araçların yakıtının %100 ü gider olarak kaydedilebilir.

Araçların hasar durumunda yerine muadil araç verildiğinden firma ekstra araç bulundurma yükünden kurtulur ve işin aksaması engellenir.

DİDİ FİLO ARAÇ KİRALAMA

DİDİ;

Araçları fabrika çıkışı 0 km ve tam donanımlı (zincir, trafik seti, yangın söndürücü ) teslim eder.

Araç teslimatı için herhangi bir ek ücret alınmaz.

Araçların kiralama süresi içindeki tüm teknik bakım ve periyodik bakımlar filo kiralamada aracın bakım kılavuzuna göre düzenli olarak yetkili servislerde yaptırılır ve bu işlem için ödenecek masrafların tamamı DİDİ tarafından karşılanır.

Sigorta kapsamı, kaza ya da hırsızlık gibi olası durumlarda DİDİ kasko poliçesi ve zorunlu trafik sigortası dâhilindeki tüm teminatları karşılar.

Aracın servislerde 48 saatten fazla kalması gereken her türlü durumda mağduriyeti gidermek amacı ile 48 saat içerisinde yerine muadil bir araç verir ve bu araç için ek ücret talep edilmez.

Kasko ve trafik sigorta giderleri DİDİ tarafından karşılanır.

Aracın satın alınması da dâhil oluşan tüm vergiler DİDİ tarafından karşılanır.

DİDİ filo araç kiralama sistemi, ülkemizde satışı yapılan tüm marka araçları içerecek şekilde yapılandırılmış ve şirketlerin hizmetine sunulmuştur.

Kiralama süresi minimum 12 ay, maksimum 36 aydır.

Periyodik bakımlar filo kiralamada aracın bakım kılavuzuna göre tüm düzenli periyodik bakımları yetkili servislerde olmak üzere, bu işlem için ödenecek masrafların tamamı DİDİ tarafından karşılanır.

Filo araç kiralamada araç sayısında ve türünde limit yoktur.

Amacımız müşterilerimizin ihtiyacının karşılanması ve memnuniyetin sağlanmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir